Ptt Esnafkart ve e-pttavm.com Kırşehir Esnafına Tanıtıldı

PTT A.Ş. ile Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğünün iş birliğiyle hazırlanan Ptt EsnafKart'ın tanıtımı ve elektronik ticaret eğitim programının ilki 13 Haziran 2018 tarihinde Kırşehir’de gerçekleştirildi.

Programa, Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Özgür ARZİK, Daire Başkanları Çağatay Yasin KARABOĞA ve Hüseyin ÜCER, PTT A.Ş. temsilcileri, ildeki esnaf ve sanatkârlar ile Esnaf ve Sanatkârlar eski Genel Müdürü Necmettin ERKAN katıldı.

Program açılışında konuşma yapan Genel Müdür Arzik: “Ptt Esnafkart; esnaflara özel POS, kredi, sigorta, telekomünikasyon tarifesi, kargo hizmetleri ve e-ticaret sitesi e-pttavm.com gibi PTT A.Ş.’nin sunduğu hizmetlerdeki avantajlarla, esnafların ticaret yapmasını kolaylaştırıyor; böylece esnaflar kendileri büyürken, ülke refahına da katkıda bulunuyorlar.” diyerek Ptt Esnafkart’ın ülkemizdeki esnaf ve sanatkârlar ve ekonomimiz açısından önemine dikkat çekti.

Protokol konuşmalarının ardından Ptt Esnafkart’ın elektronik ticaret ve ihracat süreçlerine katkısına ilişkin olarak PTT A.Ş. yetkilileri tarafından bilgilendirme yapıldı. Esnaf ve sanatkârların sisteme ücretsiz üye olarak ürünlerini ülkemizde ve yurt dışında 7 gün 24 saat satabilecekleri, PTT A.Ş.  tarafından diğer süreçlerin temin edileceği, esnaf ve sanatkârlara özel olarak sunulan avantajlı hizmetlerden faydalanabilecekleri ifade edildi.

Program, katılımcılara ikram edilen iftar yemeği ile birlikte son buldu.