Kırşehir’de kooperatifçilik eğitimi verildi

Dezavantajlı grupların kooperatif çatısı altında bir araya getirilerek yaşadıkları ekonomik sorunlara çözüm getirilmesine yönelik Bakanlığımızca yürütülen eğitim çalışmaları kapsamında 2 Mayıs 2019 tarihinde Kırşehir’de eğitim programı düzenlendi.

Program kapsamında Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezi Gönül Dağı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime 50’nin üzerinde mahalli sanatçı belgesi sahibi Abdal katılım sağladı. Katılımcılara Genel Müdürlüğümüzce Abdallar için hazırlanan hizmet kooperatifi anasözleşmesi tanıtılarak kooperatifçilik hakkında bilgi verildi. Eğitim katılımcıların soru ve görüşleri alındıktan sonra son buldu.

Kırşehir programı kapsamında öğleden sonra KADEM Kırşehir temsilciliği toplantı salonunda kadın girişimi üretim ve işletme kooperatifleri hakkında bilgilendirme yapıldı. 30’ün üzerinde kadının katıldığı toplantı ülkemizdeki başarılı kadın kooperatiflerinin tanıtılmasının ardından soru ve görüşlerin alınmasıyla sona erdi.

Kırşehir programı kapsamında son olarak Mucur ilçesinde kurulan Mucur Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ziyaret edilerek kurucu ortaklardan kooperatifin faaliyetleri hakkında bilgi alınıp, çalışmalarında yol göstermek üzere açıklamalarda bulunuldu.