ESNAF VE SANATKARLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Genel Müdürlüğümüzce Mesleki Sorumluluk Sigortası klozları hakkında değerlendirme toplantısı düzenlendi

Genel Müdürlüğümüzce 5. Esnaf ve Sanatkârlar Şûrasının 4 no.lu “Mesleki Sorumluluk Sigortası klozları hakkında esnaf ve sanatkârların faaliyet gösterdiği meslekleri de (kuaförlük gibi) kapsayacak modellerin Hazine Müsteşarlığıyla birlikte çalışılması” kararına yönelik olarak 02.05.2017 tarihinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
Ahilik ve Şura Dairesi Başkanı Çağatay Yasin KARABOĞA’nın başkanlık ettiği toplantıya Hazine Müsteşarlığından Daire Başkanı Mehmet ATEŞ, Türkiye Sigorta Birliği’nden Alper TAN, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu’ndan Başkan Bayram KARAKAŞ, federasyona bağlı bazı odaların başkan ve temsilcileri, Hazine ile Gümrük ve Ticaret uzmanları katılım sağladı.
 
Toplantıda meslek kuruluşu temsilcileri, mesleklerinin icrası sırasında yaşanan vakaları aktararak söz konusu mesleklere özgü sigorta ihtiyaçlarını katılımcılara iletti. Toplantıda Türkiye Sigorta Birliği ve Hazine Müsteşarlığı temsilcilerinin önerileri doğrultusunda yapılacak çalışmalar için yol haritası çıkarılarak katılımcılarla paylaşıldı.