ESNAF VE SANATKARLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Genel Müdür Erkan Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ni (DESOB) Ziyaret Etti

Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Necmettin Erkan, Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğini ziyaret ederek Başkan Mustafa Kayıkçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
 
Genel Müdür Erkan, toplantıda Gümrük ve Ticaret Bakanlığının esnaf ve sanatkârlara yönelik yapılan çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bakanlık olarak pek çok proje yürüttüklerini ifade eden Erkan:
 
“Başta hükümetimiz ve Bakanlığımız olarak, Yurdun dört bir yanında faaliyet gösteren, esnaf ve sanatkârımız için “Güçlü Esnaf, Güçlü Ekonominin Teminatıdır” diyerek çalışmalarımıza odaklanıyor, bu kararlılıkla faaliyetlerimizi sizlerle birlikte aralıksız sürdürüyoruz.” dedi.
 
Genel Müdür Erkan, Bakanlık tarafından yürütülen Sektör Analizleri Projesi hakkında şunları kaydetti:
 
“Esnaf ve Sanatkârlar Özelinde Sektör Analizi Projesiyle sizlerin sorunlarını en doğru şekilde tespit ediyoruz. Bu sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştiriyor ve bu önerileri ilgili bakanlıklarla paylaşıyoruz. En önemlisi de tüm bu çalışmalarımızı sizlerin de katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Bu ay itibariyle analizi tamamlanan 4 sektörün kitapları basılarak esnaf kesiminin ve tüm ilgili kurumların istifadesine sunulmuş bulunmaktadır. Kalan sektörlerimiz için de analiz süreçleri devam etmektedir.”
 
15 Temmuz milletimizin kahramanlık sembolüdür.
 
Genel Müdür Erkan, konuşmasının sonunda 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne kahramanca karşı çıkan şehit ve gazilerimize, esnaf ve sanatkârlara, tüm milletimize ve Düzcelilere teşekkür ederek şunları kaydetti:
 
“15 Temmuz tarihimiz açısından da bir milat noktasıdır. Bu zor zamanda ortak ideal çerçevesinde halk bir araya gelerek bir destan yazmış; 15 Temmuz, ülkemiz tarihine demokrasi zaferi olarak altın harflerle işlenmiştir. Bu vesile ile 15 Temmuz’da canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum.
 
15 Temmuz topuyla, uçağıyla, tankıyla alevlenen hainlik ateşinin imanla söndürülmesi demektir. Bu topraklar asırlardır Müslüman yurdudur. Bu millet şüheda evladıdır. Bu ezanlar İslam’ın, milletimizin şiarıdır. Aziz milletimiz bu süreçte bayrağını düşürmemiştir. Millet iradesine sahip çıkarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmuştur.”