ESNAF VE SANATKARLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Genel Müdür Erkan Adana'daki pazarcı esnafı ile bir araya geldi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının yürüttüğü “Üreten Türkiye Konuşuyor” programının ikinci ayağı Adana’da gerçekleştirildi. Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Necmettin Erkan program kapsamında Adana’daki pazarcı esnafı ile bir araya geldi. Toplantıya Genel Müdür Erkan ile Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca, Oda Başkanları ve yönetimleri katılım sağladı.
 
Genel Müdür Erkan, Pazarcılar Federasyonuna bağlı 95 oda ve bu odalara kayıtlı yaklaşık 53 Bin esnaf bulunduğunu belirterek pazarcı esnafının sorunlarına çözüm bulunması amacıyla yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. 
 
Esnaf ve sanatkârlarla ilgili en üst seviyede toplantılar gerçekleştirildiğini,  son olarak Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle İstanbul’da Türkiye Esnaf Buluşmasını tertip ettiklerini belirten Genel Müdür Erkan, tüm bu toplantılara yaptıkları katkılardan ötürü pazarcı esnaflarına teşekkür etti.
 
Bu toplantılar sayesinde pazarcıların da birçok sorunun çözüldüğünü belirten Genel Müdür Erkan, Pazar Yerleri İşletme Kooperatifleri Ana Sözleşmesinin düzeltildiğini, Belediyelerin eksik uygulamalarından kaynaklı sorunların büyük ölçüde çözüldüğünü, Pazar Yerleri Hakkında Yönetmeliğin istenilen şekilde değiştirildiğini ifade etti.
 
Toplantıya katılan esnafların görüş ve taleplerini de dinleyen Genel Müdür Erkan; "Bakanlık olarak her kesimden esnaf ve sanatkârlarımızla bugün olduğu gibi bir araya gelmeye ve sizleri dinleyerek yolumuzu şekillendirmeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.