Esnaf ve Sanatkârlara Yönelik E-Ticaret Eğitimlerinin 13’üncüsü Samsun’da Gerçekleştirildi

Esnaf ve sanatkârlar, toplumun tüm kesimlerine yönelik üretim ve hizmetleriyle ekonomik büyümeye, sosyal kalkınmaya ve istihdama katkı sağlayan, ekonomik dinamizmin ve canlılığın kaynağını oluşturan, bunların yanında istikrarın da temel mekanizması olarak kabul gören bir kesimdir.
 
Bu çerçevede, ‘Güçlü Esnaf, Güçlü Ekonomi’ vizyonumuz ve Bakanımız Sayın Ruhsar PEKCAN’ın “esnaf ve sanatkârlarımıza e-ticaret ve ihracat bilincinin kazandırılması” talimatları çerçevesinde illerde esnaf ve sanatkârlarımıza yönelik “e-ticaret ve ihracat” eğitimleri düzenlenmektedir.
 
E-ticaret ve ihracat eğitimlerinin 13’üncüsü 19.06.2019 tarihinde Samsun Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği’nin katkılarıyla Samsun’da gerçekleştirildi. Eğitim programına Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Eyüp AKSOY, Daire Başkanı İsmail HAK, Samsun ESOB Başkanı Hacı Eyüb GÜLER, PTT A.Ş. Daire Başkanları Şefik GÜNDOĞDU ve Settar ULU ile Samsun ve ilçelerinden çok sayıda esnaf ve sanatkâr katılım sağladılar.
 
Yarım gün süren eğitim programında Ticaret Uzmanı Asım Çalış “nasıl ihracatçı olunur” başlıklı bir sunum gerçekleştirirken; PTT A.Ş. uzmanları Aziz ERBAY, Ayşenur KANDEMİR, Belgin ÖZGÜR sırasıyla; PTT Esnaf Kart, PTT Cell, ePTTavm.com konu başlıklarında esnaf ve sanatkârlara sunulan özel hizmetleri tanıttılar. Ayrıca Daire Başkanı Settar Ulu PTT Trade hizmetlerinden esnaf ve sanatkârların nasıl faydalanabileceği üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.
 
Esnaf ve sanatkârların yoğun ilgi gösterdiği eğitim programının her oturumunda esnaf ve sanatkârlardan gelen sorular PTT A.Ş ve Ticaret Bakanlığı temsilcilerince cevaplandırıldı. Oturumların sonrasında genel soru-cevap kısmının ardından eğitim programı sona erdi.