Eğlence Dinlenme ve Barınma Sektörü kapsamında Odak Grup Toplantıları gerçekleştirildi

Bakanlığımızca eğlence, dinlenme ve barınma sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkârlarımızın mevcut durumunu, sorunlarını, eksikliklerini her yönüyle tespit etmek, bu sorun ve eksiklikleri giderecek tedbirler almak amacıyla 27 - 28 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara' da sekiz, dokuz ve onuncu Odak Grup Toplantıları gerçekleştirildi.

Daire Başkanı Çağatay Yasin KARABOĞA'nın başkanlık ettiği toplantılara; Ankara Üniversitesi akademisyenlerinden Prof.Dr. Koray KARASU, Prof.Dr. Dilber ULAŞ, Yard.Doç.Dr. Arcan TUZCU ve Arş.Gör. Murat YILMAZ ; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı,Gençlik ve Spor Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Telekom Genel Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Rekabet Kurumu Başkanlığı,Mesleki Yeterlilik Kurumu, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Bilardo Federasyonu, Türkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu,Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu , Digitürk - BeIN Media Grup ve çok sayıda sektörle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından alanında uzman temsilciler ile Gümrük ve Ticaret Uzmanları katıldı.

Toplantıda, sektördeki esnafın mevcut sorunlarının sistematik bir şekilde çözülmesine yönelik karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu ve tespit edilen hususlara öneriler geliştirildi.