ESNAF VE SANATKARLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bakan Tüfenkci, Hatay' da Esnaf ve Sanatkarları Bilgilendirme Toplantısı’na Katıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü tarafından Hatay' da düzenlenen "Esnaf ve Sanatkârları Bilgilendirme Toplantısı " yoğun bir katılım ile  gerçekleştirildi.

Çarşı esnafıyla bir süre sohbet eden Tüfenkci, Esnaf ve Sanatkarları Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ, burada yaptığı konuşmada, esnafın dertlerini dinlemek için Hatay'a geldiğini, sorunları yerinde görüp neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunacaklarını söyledi.  

Derdimiz esnafın işini, aşını büyütmek

"Hatay bizim için önemli. Hatay'ı 5-6 yıl sonra çok farklı şekilde göreceğiz. Biz özellikle esnafımızın kalkınmasını istiyoruz. Esnafımız bu milletin omurgası. Ekonominin de omurgası esasında. Esnafımızı büyütelim diyoruz. Adımlarımızı da bu yönde atıyoruz. Esnafımız hayatını esnaf olarak bitirmesin. Esnafımızı tüccar, tüccarımızı sanayici, sanayicimizi de büyütüp ihracatçı yapalım. Adımlarımızı bu yönde atıyor, tedbirlerimizi bu yönde alıyoruz." 
Esnafın her zaman huzurdan, barıştan ve istikrardan yana olduğunu ifade eden Tüfenkci, "Huzurun olmadığı yerde ticaret de olmaz. Huzur olmazsa, kazandığınız paradan da haz, tad almazsınız. Bizim esnaf kardeşimiz, hep işini aşını büyütmenin derdinde olur. Bizim derdimiz de esnafın işini, aşını büyütmek." 
diye konuştu.
 

Konuşmalardan sonra, bilgilendirme toplantısı kapsamında, projesinin sponsoru Halk Bankasın’ dan temsilciler ile KOSGEB ve TESKOMB temsilcileri tarafından esnaf ve sanatkâra verdikleri kredi ve desteklere dair bilgilendirici ve interaktif sunumlar gerçekleştirilmiştir. Sunumların ardından esnaf ve sanatkârın, sunulan destekler ve krediler hakkındaki soruları cevaplandırıldı.