ESNAF VE SANATKARLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Ahilik Haftası Kutlamaları Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

25/10/2017 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail YÜCEL’in başkanlığında Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Yoğun bir gündemle görüşmeleri tamamlanan toplantıya Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Necmettin ERKAN’ın yanı sıra, Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin ALTINDAL ve diğer Merkez Yürütme Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda Daire Başkanı Çağatay Yasin KARABOĞA tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğünün yıl içindeki faaliyetleri hakkında ve bu yıl 30'uncusu gerçekleştirilen Ahilik Haftasına ilişkin Kırşehir merkez olmak üzere 80 ilde gerçekleştirilen programlar hakkında sunum yapıldı.

Kurul üyelerince Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü tarafından Üniversitelerde yapılan Ahilik Panelleri ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın takdim yazısı ile ilk sayısı yayımlanan Ahiname Dergisi hakkındaki memnuniyetleri iletildi.

İllerden gelen Ahilik Haftası faaliyetleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kurul üyeleri tarafından 2017 yılı içeresinde yapılan etkinliklerin bütçesi kabul edildi. İki saatten fazla süren toplantı sonunda dilek ve temennilerde bulunan Kurul üyelerine ve etkinliklerde emeği geçenlere Kurul Başkanı İsmail YÜCEL ve Genel Müdür Necmettin ERKAN tarafından teşekkür edildi.