ESNAF VE SANATKARLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

"Ağaç, Kâğıt ve Camdan Mamul Eşya Sektör Analizi Projesi" kapsamında büyük şirket ve iyi örnek uygulamaları incelemesi 25-26-27 Ocak tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi

"Ağaç, Kâğıt ve Camdan Mamul Eşya Sektör Analizi Projesi" kapsamında Sektördeki Büyük Ölçekli Şirketler ile Mülakatlar ve İyi Uygulamaların Yerinde İncelenmesi çalışmaları 25-26-27 Ocak tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

"Ağaç, Kâğıt ve Camdan Mamul Eşya Sektörünün Analizi Projesi" kapsamında Sektördeki Büyük Ölçekli Şirketler ile Mülakatlar ve İyi Uygulamaların Yerinde İncelenmesi çalışmalarına yönelik olarak 25-26-27 Ocak tarihlerinde İstanbul’a bir ziyaret düzenlenmiştir.

Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve Atılım Üniversitesinin beraber yürüttüğü "Ağaç, Kâğıt ve Camdan Mamul Eşya Sektörünün Analizi Projesi" kapsamında Sektördeki Büyük Ölçekli Şirketler ile Mülakatlar ve İyi Uygulamaların Yerinde İncelenmesi çalışmalarına yönelik olarak 25-26-27 Ocak tarihlerinde İstanbul’a bir ziyaret düzenlenmiştir.

Atılım Üniversitesi ve Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü personelinin gerçekleştirdiği program kapsamında 25 Ocak 2017 Çarşamba günü CNR İMOB Mobilya Fuarı ziyaret edilmiştir. Fuarda; MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Erdoğan, Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği (MOBSAD) Genel Sekreteri Barış Görgüç ve Lazzoni Mobilya CEO’su Efe Kababulut ile proje kapsamında mülakatlar yapılmıştır.

26 Ocak 2017 Perşembe günü, Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) ziyaret edilerek Genel Sekreter Cansel Can’dan Kırtasiyecilik mesleği, sektörün genel sorunları ve derneğin faaliyetleri hakkında bilgi alınmıştır. Dernek binasında ayrıca sektörün önemli kırtasiyecilerinden Atlas Kırtasiye firmasından Kıvanç Saruhan ile mülakat yapılmıştır. Öğleden sonra ise, Züccaciyeciler Derneği (ZÜC-DER)’nde Genel Sekreter Mustafa D. Uzun ve Genel Sekreter Yardımcısı Sibel Palacıoğlu ile görüşülmüş ve kendilerinin ev sahipliğinde Karaca ve Korkmaz firmaları ile mülakatlar gerçekleştirilmiştir. Karaca firmasından Galip Bağcı ve Korkmaz firmasından Kerim Korkmaz’dan firmaları ve büyüme hikayeleri ile sektörün genel durumu hakkında detaylı bilgi alınmıştır.

27 Ocak 2017 Cuma günü ise, Kereste İmal ve Satıcılığı mesleğinde Türkiye’nin en önemli firmalarından Kastamonu Entegre ile görüşülmüş ve Marka ve Kurumsal İletişim Müdürü Naci Güngör ve Finans Müdürü Mustafa Ağır ile mülakat yapılmıştır. Ardından, ŞİŞECAM ziyaret edilerek firma adına Ürün Müdürü Gülsen Güraslan ve İş Ortakları Gelişim Müdürü Gül Pekışık ile mülakat gerçekleştirilmiştir.

Ziyaret edilen kuruluş ve işletmelerde Ağaç, Kâğıt ve Camdan Mamul Eşya Sektörünün genel durumu, sektörde gerçekleştirilen faaliyetler, sektörün genel sorunları, sektördeki iyi uygulamalar ve sektörün gelecek vizyonu hakkında bilgi alınmış; aynı zamanda incelenen meslekler özelinde iyi uygulamalar yerinde incelenerek proje kapsamında kullanılmak üzere raporlanmıştır.